FAQ

Co konkretnie mogę tutaj kupić?

W tym sklepiku aktualnie można nabyć plakaty. Wszystkie są zaprojektowane przeze mnie, a ich okoliczności i geneza powstania jest bardzo różna. Niektóre są tworzone na zamówienie, a niektóre są archiwaliami np. z koncertów lub innych wydarzeń kulturalnych. Wszystkie można gdzieś powiesić.

Dlaczego jedne plakaty są w takim rozmiarze, a drugie w innym, a jeszcze inne w kilku różnych?

Trudno to wytłumaczyć sensownie. Np. plakaty filmowe funkcjonują tylko w dużym rozmiarze, bo uważam, że nieprzyzwoicie byłoby drukować plakat filmowy w małym. Plakaty wydane przez Galerię plakatu we Wrocławiu lub w Krakowie również również istnieją tylko jako duże plakaty. Z innymi jest inaczej i trochę jest to narzucane przeze mnie, ale staram się, by wzór pasował do rozmiaru. Te bardziej dekoracyjne plakaty jak np. plakat z jakąś kurą, czy kotem funkcjonują w kilku rozmiarach. Najwięcej jest plakatów średnich, bo najbardziej lubię ten rozmiar.

Jak pakowane są plakaty i czy nie uszkodzą się podczas wysyłki?

Plakaty najpierw są zwijane w rulon, a następnie pakowane w grubą tekturową tubę, która zabezpiecza je przed uszkodzeniem. Pakując przesyłkę nie korzystam z elementów plastikowych, chyba że sytuacja tego wymaga, to wtedy daję znać. Na całość przesyłki składają się: tuba, szary papier oraz taśma papierowa + zamówiony plakat. Po wyciągnięciu plakatu wystarczy go rozprostować i już jest gotowy do użycia. Plakaty w małych rozmiarach są wysyłane bez zwijania, na sztywno z uwagi na grubość papieru.

Jakie są rozmiary plakatów?

plakat mały to 30×40 cm
plakat średni B2 to 48×68 cm lub 50×70 cm
plakat duży B1 to 68×98 cm (albo A1 59,4×84,1 cm)

Czy plakaty są nowe (tzn. nieużywane)

Tak

Czy mogę kupić plakat w ramie?

W tej chwili niestety nie. Oprawienie w ramę lub antyramę jest jednak bardzo proste. A pasujące ramy bez problemu dostaniesz stacjonarnie w swojej miejscowości w marketach budowlanych, albo – najlepiej – w lokalnej ramiarni (w miastach jeszcze są). Napisz do mnie, mogę polecić Ci fajne miejsce z ramami lub zerknij na przykład tutaj -> Oprawiamy w ramy (na hasło jakubzasada 5% zniżki)

Dlaczego mam ramę, a plakat jest trochę mniejszy od niej, czy został źle wycięty?

Drukarnie offsetowe, z których usług korzystam, oferują druk o wymiarach 48×68 cm, a popularne ramy mają najczęściej rozmiar 50×70. Wtedy robi się mały margines po włożeniu plakatu w ramę. Jednak wg mnie, to bardzo ładnie wygląda – można w tło podłożyć swój ulubiony kolor, i jest też pewność, że żaden fragment plakatu nie schowa się za ramę. Jednak bez problemu dostaniesz też ramę w takim rozmiarze (Gdzie? Patrz linki.) Ta sama sytuacja dotyczy również rozmiarów 68×98/70×100 cm.

Podoba mi się jeden plakat, ale wolałbym/wolałabym, aby był w innym kolorze, czy jest to możliwe?

Raczej nie. Zakładam, że plakaty są już skończone, choć w wielu niejedno bym zmienił.

Kto jest kierownikiem biura i kierownikiem administracyjnym sklepu?

oto oni:

Pola – kierowniczka biura
Rudy – kierownik administracyjny

Pola i Rudy