0

FAQ

Co konkretnie mogę tutaj kupić?

W tym sklepiku aktualnie można nabyć plakaty. Wszystkie są zaprojektowane przeze mnie, a ich okoliczności i geneza powstania jest bardzo różna. Niektóre są tworzone na zamówienie, a niektóre są archiwaliami np. z koncertów lub innych wydarzeń kulturalnych. Wszystkie można gdzieś powiesić.

Dlaczego jedne plakaty są w takim rozmiarze, a drugie w innym, a jeszcze inne w kilku różnych?

Trudno to wytłumaczyć sensownie. Np. plakaty filmowe funkcjonują tylko w dużym rozmiarze, bo uważam, że nieprzyzwoicie byłoby drukować plakat filmowy w małym. Plakaty wydane przez Galerię plakatu we Wrocławiu lub w Krakowie również również istnieją tylko jako duże plakaty. Z innymi jest inaczej i trochę jest to narzucane przeze mnie, ale staram się, by wzór pasował do rozmiaru. Te bardziej dekoracyjne plakaty jak np. plakat z jakąś kurą, czy kotem funkcjonują w kilku rozmiarach. Najwięcej jest plakatów średnich, bo najbardziej lubię ten rozmiar.

Jak pakowane są plakaty i czy nie uszkodzą się podczas wysyłki?

Plakaty najpierw są zwijane w rulon, a następnie pakowane w grubą tekturową tubę, która zabezpiecza je przed uszkodzeniem. Pakując przesyłkę nie korzystam z elementów plastikowych, chyba że sytuacja tego wymaga, to wtedy daję znać. Na całość przesyłki składają się: tuba, szary papier oraz taśma papierowa + zamówiony plakat. Po wyciągnięciu plakatu wystarczy go rozprostować i już jest gotowy do użycia. Plakaty w małych rozmiarach są wysyłane bez zwijania, na sztywno z uwagi na grubość papieru.

Dlaczego otrzymałem/otrzymałam plakat zapakowany w inny plakat? W dodatku pocięty. Nie szkoda?

Zdarza się, że otrzymam sporą partię z drukarni z defektem (wgnieceniem, błędną kolorystyką itd), która nie nadaje się do sprzedaży. Używam wtedy takich plakatów do pakowania, by nie zamawiać niepotrzebnie kolejnej porcji papieru do pakowania.

Jakie są rozmiary plakatów?

plakat mały to 30×40 cm
plakat średni B2 to 50×70 cm lub 48×68 cm
plakat duży B1 to 68×98 cm (albo A1 59,4×84,1 cm)

Czy plakaty są nowe (tzn. nieużywane)

Tak

Czy mogę kupić plakat w ramie?

W tej chwili niestety nie. Oprawienie w ramę lub antyramę jest jednak bardzo proste. A pasujące ramy bez problemu dostaniesz stacjonarnie w swojej miejscowości w marketach budowlanych, albo – najlepiej – w lokalnej ramiarni (w miastach jeszcze są). Napisz do mnie, mogę polecić Ci fajne miejsce z ramami lub zerknij na przykład tutaj -> Oprawiamy w ramy (na hasło jakubzasada 5% zniżki)

Dlaczego mam ramę, a plakat jest trochę mniejszy od niej, czy został źle wycięty?

Drukarnie offsetowe, z których usług korzystam, oferują druk o wymiarach 48×68 cm, a popularne ramy mają najczęściej rozmiar 50×70. Wtedy robi się mały margines po włożeniu plakatu w ramę. Jednak wg mnie, to bardzo ładnie wygląda – można w tło podłożyć swój ulubiony kolor, i jest też pewność, że żaden fragment plakatu nie schowa się za ramę. Jednak bez problemu dostaniesz też ramę w takim rozmiarze (Gdzie? Patrz linki.) Ta sama sytuacja dotyczy również rozmiarów 68×98/70×100 cm.

Podoba mi się jeden plakat, ale wolałbym/wolałabym, aby był w innym kolorze, czy jest to możliwe?

Raczej nie. Zakładam, że plakaty są już skończone, choć w wielu niejedno bym zmienił.

Kto jest kierownikiem biura i kierownikiem administracyjnym sklepu?

oto oni:

Pola – kierowniczka biura
Rudy – kierownik administracyjny

Pola i Rudy